Predstavitev

Prostovoljno gasilsko društvo Laško je bilo ustanovljeno leta 1869, z namenom izboljšanja požarne varnosti v Laškem in okolici. Prvo motorno brizgalno so pri Carlu Metzu naročili istega leta, vendar je le-ta z veliko zamudo iz Avstrije prispela skoraj istočasno kot uradna potrditev ustanovitve društva v letu 1870. Leto 1870 zato šteje kot ustanovitveno leto prostovoljnega gasilskega društva Laško. Prvo vozilo se je prispevalo leta 1927.  Skozi vsa ta leta se je društvo širilo in moderniziralo. Leta 1990 so laški gasilci prevzeli vozilo MB Unimog, ob 130 letnici prostovoljnega gasilskega društva Laško  leta 2000 je sledil prevzem novega gasilskega doma v Debru, v letu 2007 pa je društvo prevzelo novo težko  pričakovano vozilo GVC 24/50 MB Atego, ki je zamenjal “veterana” Tam 170. V istem letu pa smo pridobili tudi novo moštveno vozilo MB Vito.
Prostovoljno gasilsko društvo Laško je društvo IV. Kategorije in je osrednja gasilska enota v občini Laško.